26.07.2011
 Кременчуцька ДАІ вкотре звертає увагу водіїв на обмеження проїзду містом вантажними фурами. Даі-шники нагадують: обмеження запроваджується у разі, якщо тем-ра повітря на вулиці сягає 28 градусів. Рухатися вулицями Кременчука, і особливо Крюківським мостом, не дозволено вантажним автомобілям загальною вагою 24 тони і навантаженням на вісь понад 7 тон. ДАІ наполегливо просить водіїв таких машин не їздити містом з 9-ої до 21-ої години. На в’їздах до Кременчука встановлені шість попереджувальних знаків про такі обмеження. В ДАІ зауважують: у разі ігнорування цих обмежень інспекція складатиме відповідні протоколи, які будуть направлені до суду і Державної служби автомобільних доріг. Аналогічні правила діють у більшості міст України. Усе заради того, щоб не псувати асфальтне покриття автодоріг у спекотну погоду.

26.07.2011
 Цього року для потреб Полтавщини гречихою засадили понад 17 тисяч гектарів сільськогосподарських угідь, повідомив в.о. начальника Головного управління агропромислового розвитку Полтавської облдержадміністрації Семен Москаленко. За його словами, не дивлячись на те, що мінлива погода ускладнила перший період після висадки, вже зараз можна говорити, що врожай гречихи буде. Принаймні на потреби області вистачить точно», - розповів Москаленко. За словами головного аграрія області, щоб задовольнити потреби регіону, знадобиться максимум 4-4,5 тисячі тон гречки. Тоді як торік зібрали майже 6 тисяч тон врожаю гречихи. «Високі ціни на культуру – результат діяльності не аграріїв, а бізнесменів», - чиновник. До речі, в області, очікують на невеликі врожаї зернових, оскільки потужні дощі стали в нагоді лише пізнім культурам.

26.07.2011
 В Кременчуцькому водосховищі гине риба. Про таке повідомляють мешканці навколишніх сіл. Замор риби розпочався у неділю, а вода у Кременчуцькому морі набула червонуватого кольору, що вказує на вміст марганцю у воді. Природоохоронці сумніваються, що замор риби спричинений несанкціонованим скиданням забруднених стоків у водосховище. Натомість, швидше за все йдеться про сезонне явище, - масово відмирають синьо-зелені водорості, що супроводжується збільшенням вмісту марганцю, який поглинає розчинний у воді кисень. Через це риба просто задихається. За даними із полтавської природоохоронної прокуратури, лабораторія СЕС уже відібрала проби води, і за результатами аналізу буде видно, що саме спричинило замор риби у водосховищі. Водночас, за словами фахівців, подібна ситуація трапляється щорічно наприкінці липня і триває приблизно до 10 серпня.

26.07.2011
 У Кременчуці хочуть побудувати великий оптовий ринок. Перший віце-мер Андрій Погрібний заявив що це стане можливим вже через 1-2 роки.Зараз влада шукає відповідну земельну ділянку для будівництва оптового ринку. За словами Погрібного, найкращий варіант - розмістити ринок за межами міста, щоб транспорт не перевантажував міські магістралі. Влада розглядає три варіанти земельних ділянок. Два з них - у віддаленому мікрорайоні Молодіжного, третій - при в'їзді до міста, по вулиці Аерофлотській (на місці старого міського авторинку). На думку віце-мера, найкраще створити ринок подібний до польського «Броніше»: з приміщеннями для зберігання продукції, щоб фермери, які приїдуть на ринок увечері, змогли б залишати десь свої овочі, фрукти та іншу продукцію, а рано-вранці розпочинати торгівлю.

rss