26.10.2011
 Кременчук хоче використовувати досвід польських колег і практикувати подвійні поховання. Кременчуцька делегація днями повернулася із міста побратима Бидгоща. У її складі окрім представників влади, була і директор комунального підприємства «Спецкомбінат ритуальних послуг» Юлія Редченко. Журналістам вона розповіла, що їй до вподоби відсутність великих, громіздких пам’ятників - як на польских цвинтарях. А ще у Бидгощі, як і у всій Польщі, заздалегідь місце в резерв на кладовищі ніхто не дає взагалі. Поляки більше налаштовані на позитив й несвоєчасно не переймаються цим питанням. Натомість звикли економити землю, і практикують подвійні поховання. Коли на одне захороненям через бетонну плиту розміщується друге. В Кременчуці такий досвід називають слушним і у разі дозволу від санстанції планують його запозичити. Втім, перший заступник міського голови андрій Погребний обіцяє, що руйнувати наші традиції ніхто не збирається.

26.10.2011
 Реєстрація на пробне ЗНО-2012 розпочинається 1 листопада. пробне тестування буде проведено з дев’яти навчальних предметів. Нагадаємо, Кременчук підпорядковується харківському регіональному центру оцінювання якості освіти. Власне пробне ЗНО відбудеться в дві сесії: 24 березня – українська мова та література, іноземна мова, біологія, фізика. 31 березня – історія України, математика, хімія, географія, російська мова. Реєстрація буде здійснюватися на сайті харківського регіонального центру з 1 по 30 листопада. Предмети пробного ЗНО та місце його проведення абітурієнт обиратиме самостійно під час реєстрації.

26.10.2011
 У Кременчуці буде ще один університет третього віку. Заклад відкривають Крюківському районі міста. Заняття будуть проводитися у терцентрі соцобслуговування Крюківського району на двох факультетах: «основи медицини і здорового способу життя» та «історико-краєзнавчий». Як повідомили у Крюківському райвиконкомі, навчання для пенсіонерів є безоплатним Територіальний центр планує набрати 2 групи студентів, мінімум по 20 чоловік. Заняття проходитимуть раз на тиждень у формі лекцій, виїзних зустрічей та екскурсій. Після закінчення навчального року усі поважні студенти отримають сертифікат. Початок занять — з 7 листопада. Охочі потрапити в університет третього віку повинні написати заяву. Їх приймають за адресою: вул. Кузнечная, 10 / 2. Телефон для довідок: 6-02-65.

26.10.2011
 У Кременчуці дітям, хворим на діабет, передали інсулінові помпи. Необхідне для життя дітей обладнання коштує чималих грошей і його придбали за кошти зібрані у благодійній акції «Серце до серця», яку проводили у Кременчуці вже вчетверте. Цього року вдалося рекордну за чотири роки проведення акції суму – більше 85 тисяч гривень. На зібрану суму вдалося купити три інсулінові помпи для дітей, хворих на цукровий діабет. Цей пристрій дозволяє регулювати вміст цукру в організмі і відмовитися від інсулінових ін’єкцій. Всього ж у Кременчуці 46 дітей, хворих на цукровий діабет, і усі вони потребують такого медичного обладнання. Наступного року у рамках благодійної акції «Серце до серця» знову збиратимуть кошти на інсулінові помпи.

rss